Писати відгуки на свій сайт: накрутка чи необхідність?

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5

Стан будь-якого бізнесу, його авторитет і успішність, сьогодні формуються не тільки в реальності, але й онлайн, в інтернеті. Втім, це стосується не лише бізнесу, але і практично всіх сфер сучасного життя. Існує спеціальне поняття – SERM. Це управління репутацією бренда / компанії в інтернеті.

Щодня ми приймаємо тисячі великих і малих рішень, деколи навіть не помічаючи цього. І найчастіше думка з конкретного питання потребує того, щоб спертися на чий-небудь досвід. Поради друзів – це чудово, але вони не можуть бути актуальними в усіх напрямках, в багатьох випадках на допомогу приходять відгуки чужих людей, які вже зіткнулися з проблемою, подібною до вашої.

Як працюють відгуки для сайту?

Відгуки на сайті безпосередньо впливають на конверсії, і це чіткий факт. Навіть якщо користувач відданий вашому ресурсу, але на товар, який він хоче купити, буде негативний відгук, шанс покупки значно впаде.

У публічному просторі інтернету все на виду, тут вже можна знайти відповіді на будь-яке питання. Тому сюди за дозволом своїх сумнівів при покупці послуги або товару звертаються вже більше 70% українських споживачів.

У багатьох країнах цей показник ще вище – ось, скажімо, деякі приклади з американської статистики:

 • проте 86% користувачів обов’язково звіряють свою думку з думками інших людей на сайтах;
 • до 64% ​​покупців однозначно віддають перевагу тим інтернет-магазинах, в яких є досить відгуків;
 • довіру споживачів до детальних об’єктивних оглядам в 10-13 разів вище, ніж до безальтернативним описам товарів;
 • присутність рекомендацій по конкретній пропозиції забезпечує їх зростання продажів до 18%.

Останній показник в Україні, до речі, значно вище: грамотно представлені рецензії на сайт здатні підняти конверсію майже на третину!

Репутація бізнесу, як складова багатьох думок безпосередньо пов’язана з його успішністю. Тому підприємці різного рівня кровно зацікавлені в тому, щоб на регулярній основі здійснювати замовлення відгуків для сайту – це підвищує не тільки імідж, але і продажі. А ефективна робота будь-якого інтернет-магазину без цього сьогодні просто немислима.

Цікаво, що на користь бізнесу працюють не тільки позитивні, але і негативні відгуки для сайту. Їх наявність підвищує рівень довіри покупців, звертає на себе увагу і підвищує інтерес до конкретного товару, бренду або магазину.

Вкрай важливо правильно працювати з негативом:

 • не залишати такі відгуки без реакції;
 • реагувати оперативно, ввічливо і максимально конкретно;
 • намагатися в короткі терміни роз’яснити ситуацію і вирішити проблему позитивно.

Навіщо купувати відгуки на сайт і як це правильно робити?

Замовлення відгуків для сайту необхідно не тільки в суто бізнесових цілях, але і для поліпшення просування. Всі ТОП-сайти з продажу успішно використовують накрутку відгуків, а їх відсутність може навіть призупинити роботу інтернет-магазинів: пошукова система Google вже видає помилку в подібних випадках.

Підсумуємо, що дає для просування наявність думки людей:

 • збільшує процентний вміст унікального контенту;
 • покращує пошуковий рух по низькочастотних запитах;
 • піднімає пошуковий рейтинг певного продукту.

Ми в загальних рисах розібралися з тим, навіщо купувати відгуки на сайт, тепер розглянемо варіанти дій:

 1. Замовити рецензії на сайт професійним копірайтерам – це найпростіше і ефективне рішення;
 2. Попросити споживачів залишати реальні думки – безпосередньо на сайті або за допомогою автоматично надісланих листів;
 3. Стимулювати появу рецензій – наприклад, за допомогою надання бонусів.

Втім, пускати цю тему так чи інакше на самоплив означає приректи себе на певні ризики. Ви не зможете самостійно регулювати постійну появу інформативних відгуків, а деякі з них зажадають оперативної модерації та обов’язкового реагування, що само по собі досить затратно. Крім того, пильні конкуренти не упустять можливість використовувати це вам на шкоду.

Піклуючись про успішність свого бізнесу, стан продажів і просуванні сайту, наділіть пильну увагу формуванню ефективних відгуків і постійному їх оновленню. Таке важливе і делікатне напавлення краще довірити досвідченим професіоналам. Компанія uText готова допомогти вам з написанням відгуків та рецензій. Наша команда завжди дасть дієві рекомендації, і впорається з будь-якою практичною роботою. Телефонуйте, щоб отримати консультацію з цікавлячих вас питань.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями
TwitterFacebookTelegram
Писати відгуки на свій сайт: накрутка чи необхідність?
Вгору